EKYA350ELL392MLP1S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKYA350ELL392MLP1S
JLCPCB Part #
C1650797
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 15mΩ 16mm 2.7075A@120Hz 35.5mm 35V 3900uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS