Z8F4821PM020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F4821PM020SG
JLCPCB Part #
C3228300
Package
DIP-40
Description
0℃~+70℃ 10bit 20MHz 29 3V~3.6V 48KB 4KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 DIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS