EZ80F92AZ020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
EZ80F92AZ020SG
JLCPCB Part #
C2640579
Package
LQFP-100
Description
0℃~+70℃ 128KB 20MHz 24 3V~3.6V 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ80 LQFP-100 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS