Z8F1680SJ020EG
MFR.Part #
Z8F1680SJ020EG
JLCPCB Part #
C2640032
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+105℃ 1.8V~3.6V 16KB 20MHz 23 3KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS