EZ80F91AZ050SK
MFR.Part #
EZ80F91AZ050SK
JLCPCB Part #
C2649175
Package
LQFP-144(20x20)
Description
0℃~+70℃ 16KB 256KB 32 3V~3.6V 50MHz 8 Bit Built-in FLASH eZ80 LQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS