Z8F1680SH020EG
MFR.Part #
Z8F1680SH020EG
JLCPCB Part #
C2640727
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+105℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 17 20MHz 3KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS