Z8F1680SH020SG
MFR.Part #
Z8F1680SH020SG
JLCPCB Part #
C7454996
Package
SOIC-20-300mil
Description
0℃~+70℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 17 20MHz 3KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS