Z8F0880PM020SG
MFR.Part #
Z8F0880PM020SG
JLCPCB Part #
C2640795
Package
DIP-40
Description
0℃~+70℃ 1.8V~3.6V 10bit 20MHz 2KB 33 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 DIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS