Z8F0831HJ020SG
MFR.Part #
Z8F0831HJ020SG
JLCPCB Part #
C2640423
Package
SSOP-28-175mil
Description
0℃~+70℃ 2.7V~3.6V 20MHz 25 256Byte 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SSOP-28-175mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS