Z8F0831HH020EG
MFR.Part #
Z8F0831HH020EG
JLCPCB Part #
C2640200
Package
SSOP-20
Description
-40℃~+105℃ 17 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SSOP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS