Z8F0831QJ020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F0831QJ020SG
JLCPCB Part #
C7169763
Package
VQFN-28
Description
0℃~+70℃ 2.7V~3.6V 20MHz 25 256Byte 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 VQFN-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS