Z8F081AHH020SG2156
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F081AHH020SG2156
JLCPCB Part #
C2640599
Package
SSOP-20
Description
0℃~+70℃ 17 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SSOP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS