Z8F1232PH020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F1232PH020SG
JLCPCB Part #
C2640229
Package
DIP-20
Description
0℃~+70℃ 10bit 12KB 17 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 DIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS