Z8F0811PH020SG
MFR.Part #
Z8F0811PH020SG
JLCPCB Part #
C2640607
Package
DIP-20
Description
0℃~+70℃ 11 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 DIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS