Z8F0811PH020EG
MFR.Part #
Z8F0811PH020EG
JLCPCB Part #
C6043810
Package
DIP-20
Description
-40℃~+105℃ 11 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 DIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS