Z8F043AHJ020SG
MFR.Part #
Z8F043AHJ020SG
JLCPCB Part #
C2640292
Package
SSOP-28-208mil
Description
0℃~+70℃ 10bit 2.7V~3.6V 20MHz 23 256Byte 4KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS