Z8F043AHJ020EG
MFR.Part #
Z8F043AHJ020EG
JLCPCB Part #
C2640294
Package
SSOP-28-208mil
Description
-40℃~+105℃ 10bit 2.7V~3.6V 20MHz 23 256Byte 4KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS