Z8F041AQB020SC
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F041AQB020SC
JLCPCB Part #
C2640520
Package
QFN-8(5x6)
Description
2.7V~3.6V 20MHz 4KB 6 FLASH eZ8 QFN-8(5x6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS