Z8F0231PH020SG
MFR.Part #
Z8F0231PH020SG
JLCPCB Part #
C2640078
Package
DIP-20
Description
0℃~+70℃ 17 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 2KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 DIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS