Z8F0231PJ020SG
MFR.Part #
Z8F0231PJ020SG
JLCPCB Part #
C2640818
Package
DIP-28
Description
0℃~+70℃ 2.7V~3.6V 20MHz 25 256Byte 2KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 DIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS