Z16F2810FI20SG
MFR.Part #
Z16F2810FI20SG
JLCPCB Part #
C2640064
Package
LQFP-80(10x10)
Description
0℃~+70℃ 10bit 128KB 16 Bit 2.7V~3.6V 20MHz 4KB 60 Built-in FLASH Others LQFP-80(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS