SR1206KR-7W27RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SR1206KR-7W27RL
JLCPCB Part #
C4335614
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 27Ω 500mW Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS