SR1206JR-7W1K8L
MFR.Part #
SR1206JR-7W1K8L
JLCPCB Part #
C6683889
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS