RC0805JR-1016KL
MFR.Part #
RC0805JR-1016KL
JLCPCB Part #
C6165065
Description
-55℃~+155℃ 125mW 16kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS