SR0603FR-7T47KL
MFR.Part #
SR0603FR-7T47KL
JLCPCB Part #
C7318980
Description
-55℃~+155℃ 250mW 47kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS