RT0402FRE0759RL
MFR.Part #
RT0402FRE0759RL
JLCPCB Part #
C854376
Description
-55℃~+155℃ 59Ω 63mW Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS