RE0402DRE0756RL
MFR.Part #
RE0402DRE0756RL
JLCPCB Part #
C852020
Description
-55℃~+155℃ 56Ω 63mW Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS