RE0402DRE0756R2L
MFR.Part #
RE0402DRE0756R2L
JLCPCB Part #
C852019
Description
-55℃~+155℃ 56.2Ω 63mW Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS