RC0603DR-07182KL
MFR.Part #
RC0603DR-07182KL
JLCPCB Part #
C858870
Description
-55℃~+155℃ 100mW 182kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS