RC0402FR-0782RP
MFR.Part #
RC0402FR-0782RP
JLCPCB Part #
C7037650
Description
-55℃~+155℃ 63mW 82Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS