RC0402FR-077K87P
MFR.Part #
RC0402FR-077K87P
JLCPCB Part #
C6637504
Description
-55℃~+155℃ 63mW 7.87kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS