RC0402FR-071K87P
MFR.Part #
RC0402FR-071K87P
JLCPCB Part #
C6263558
Description
-55℃~+155℃ 1.87kΩ 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS