PS0306FRF070R015L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PS0306FRF070R015L
JLCPCB Part #
C7030134
Package
0306
Description
-55℃~+125℃ 15mΩ 250mW Alloy Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0306 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS