FC4L16R050FER
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
FC4L16R050FER
JLCPCB Part #
C2482582
Package
0306
Description
250mW 50mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0306 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS