AC0805FR-7W82RL
MFR.Part #
AC0805FR-7W82RL
JLCPCB Part #
C20142809
Description
-55℃~+155℃ 250mW 82Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS