AC0805FR-7W82KL
MFR.Part #
AC0805FR-7W82KL
JLCPCB Part #
C5552495
Description
-55℃~+155℃ 250mW 82kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS