SMC5K60CA-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMC5K60CA-M3/I
JLCPCB Part #
C3708925
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 51.7A 5kW 60V 66.7V 96.8V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS