SMBJ33CD-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ33CD-M3/I
JLCPCB Part #
C1973841
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
11.5A 33V 37.3V 500nA 52.5V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS