SMBJ36CD-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ36CD-M3/I
JLCPCB Part #
C3702575
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 10.5A 36V 40.6V 500nA 57.3V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS