SMBJ16CD-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ16CD-M3/H
JLCPCB Part #
C1975149
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 16V 19.4V 23.4A@10/1000us 25.6V 500nA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS