SMBG45A-E3/52
MFR.Part #
SMBG45A-E3/52
JLCPCB Part #
C1981196
Description
-55℃~+150℃ 1uA 45V 55.3V 600W@10/1000us 72.7V 8.3A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS