SM5S40CAHM3/I
MFR.Part #
SM5S40CAHM3/I
JLCPCB Part #
C20036308
Package
DO-218AB
Description
-55℃~+175℃ 10uA 3.6kW@10/1000us 40V 46.8V 55.8A@10/1000us 64.5V Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS