RCP0505B1K50JWB
MFR.Part #
RCP0505B1K50JWB
JLCPCB Part #
C4285261
Description
-65℃~+155℃ 1.4W 1.5kΩ Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±5% 0505 Chip Resistor - Surface Mount