BZX85C6V2-TAP
MFR.Part #
BZX85C6V2-TAP
JLCPCB Part #
C5604276
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1.3W 1uA@3V 300Ω 4Ω 5.8V~6.6V 6.2V DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS