BZX85C8V2-TAP
MFR.Part #
BZX85C8V2-TAP
JLCPCB Part #
C3730993
Package
DO-41 (DO-204AL)
Description
1 Independent 1.3W 1uA@6.2V 200Ω 5Ω 7.7V~8.7V 8.2V DO-41 (DO-204AL) Zener Diodes ROHS