BZX55C6V2-TAP
MFR.Part #
BZX55C6V2-TAP
JLCPCB Part #
C3729061
Description
1 Independent 100nA@2V 10Ω 2Ω 5.8V~6.6V 500mW 6.2V DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS