5KP8.5AHE3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP8.5AHE3/73
JLCPCB Part #
C3703443
Description
-55℃~+175℃ 14.4V 347A 50uA 5kW 8.5V 9.44V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS