5KP85AHE3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP85AHE3/73
JLCPCB Part #
C1667326
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 104V 137V 2uA 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 85V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS