5KP8.5A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP8.5A-E3/73
JLCPCB Part #
C1667761
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 10.4V 14.4V 347A@10/1000us 50uA 5kW@10/1000us 8.5V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS