5KP58A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP58A-E3/73
JLCPCB Part #
C1667584
Description
-55℃~+175℃ 2uA 53.4A@10/1000us 58V 5kW@10/1000us 71.2V 94V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS